Plaukų elektrinimąsis – šaltojo sezono problema

Paskelbta 2014-11-11

  • Plaukų elektrinimąsis – šaltojo sezono problema

Plaukų elektrinimąsis – šaltojo sezono problema

Nors iki kalendorinės žiemos liko dar geras mėnuo, tačiau tai jokiu būdu ne kliūtis ruoštis iš anksto. Yra geras pasakymas, kad „roges žiemai ruošk vasarą“, tad ir mes siūlome nuolat rūpintis plaukais, kad šaltuoju metų sezonų nekiltų papildomų problemų.

Plaukais rūpintis reikėtų visais metų laikais. Žvarbus ir sausas oras žiemą iš plaukų ištraukia drėgmę, jie pradeda sausėti ir elektrintis. Žinoma, šaltuoju metų laiku naudojami plaukų džiovintuvai irgi kenkia jiems. Norėdamos plaukus apsaugoti ir padaryti kuo mažiau žalos – prieš džiovindamos plaukus ištepkite arba papurkškite priemone, saugančia nuo karščio. Rekomenduojama nedžiovinti šlapių plaukų, vos tik juos išplovus. Švelniai nusausinkite rankšluosčiu, leiskite kelias minutes pradžiūti natūraliai, kambario temperatūroje, o tik tada džiovinkite plaukų džiovintuvu. Dar vienas praktiškas patarimas naudojant džiovintuvą – džiovinkite šaltesnio oro srove. Specialistai rekomenduoja žiemą naudoti medinius ir natūralių šerių šepečius vietoj įprastų plastikinių šukų ar šepečių.    

Plaukų elektrinimąsi gali skatinti ne tik džiovintuvo naudojimas, sausas ir vėjuotas oras, bet ir drėgmės trūkumas. Šaltuoju sezonu patariama naudoti stipriai drėkinančius šampūnus, praturtintais natūraliais aliejais. Yra tekę girdėti, kad plaukų elektrostatinį krūvį nuima priemonės su silikonu, tačiau tai labai abejotinas grožio priemonių priedas. Silikonas, esantis plaukų priemonėse, padengia plėvele ne tik plaukus, tačiau ir galvos odą. Oda nebegali kvėpuoti, todėl gali kilti įvairios alerginės reakcijos, net pradėti slinkti plaukai. Vienintelė išimtis augalinis silikonas, išgautas iš grybų ar rusvųjų dumblių.

Vietoj silikono siūlome kartą per savaitę plaukus palepinti nerafinuoto, pirmo spaudimo augalinio aliejaus kauke. Plaukus ištepkite aliejumi ir po 30 minučių plaukus išplaukite kaip įprastai.

Nuo plaukų elektrinimosi gali padėti kaukė iš jogurto arba rūgpienio, sumaišyta su kiaušinio tryniu. Masę užtepkite ant plaukų ir po 20 minučių išskalaukite su šiltu vandeniu.

Kad visą dieną plaukai nesišiauštų, labai nedidelį kiekį priemonės nuo elektrinimosi ar net rankų kremo, įmasažuokite į plaukų sruogas. Ir, žinoma, reikėtų atsisakyti visų sintetinių drabužių ar jų detalių, kurios gali paskatinti plaukų elektrinimąsi.

Komentarai

Kolkas klientų komentarų dar nėra..

Komentuoti

Geriausiai parduodamos