Linų sėmenų aliejus

Paskelbta 2014-10-20

  • Linų sėmenų aliejus

Linų sėmenų aliejus

Nuo senų senovės, dar mūsų protėviai žinojo apie linų sėmenų naudą žmogaus organizmui. Iš linų sėmenų spaudžiamas linų sėmenų aliejus, unikalus savo chemine sudėtimi, naudojamas tiek liaudies, tiek tradicinėje medicinoje. Šis aliejus yra itin naudingas žmogaus sveikatai dėl Omega-3 ir Omega-6 riebalų rūgščių, įvairių vitaminų, mineralinių medžiagų ir fermentų.

Linų sėmenys vartojami nuo širdies ir kraujagyslių, nervų, virškinimo sistemos, kvėpavimo takų, sąnarių, odos bei kitų ligų. Jų produktais gydomas vidurių užkietėjimas. Be to linų sėmenys ne tik vaistas, bet ir natūrali kosmetinė priemonė, padedanti puoselėti plaukus, odą ir nagus.

Šis aliejus turėtų būti laikomas šaltai. Veikiamas šviesos, deguonies linų sėmenų aliejus palaipsniui praranda savo vertingąsias savybes ir pasidaro kartokas. Todėl atidarytą aliejų patariama suvartoti per 4-5 savaites.

Linų sėmenų aliejus odai

Šis aliejus naudojamas odai puoselėti ir gydyti. Padeda kovoti su odos išsausėjimu, bėrimais. Juo galima tepti randus po nudegimų, sutrūkinėjusias, žvynelinės ar egzemos pažeistas odos vietas.

Linų sėmenų aliejumi gali būti gydomos karpos ir nuospaudos.

Linų sėmenų kaukė sausai odai. Valgomąjį šaukštą maltų linų sėmenų sumaišykite su linų sėmenų aliejumi (kad gautųsi tepama tyrė), užtepkite ant veido odos ir palaikykite 20 minučių. Kaukę nuplaukite šiltu vandeniu ir patepkite veido odą kremu. Dar paprasčiau tiesiog ištepti veido odą linų sėmenų aliejumi ir palaikius 20 minučių nuplauti šiltu vandeniu.

Linų sėmenų aliejus plaukams

Ypatingai šis aliejus naudingas sausiems, lūžinėjantiems, dažymo ar cheminio sušukavimo pažeistiems plaukams. Linų sėmenų aliejus stiprina plaukus, atstato plaukų drėgmę ir atkuria natūralią plauko struktūrą. Todėl, reguliariai jį naudojant, plaukai tampa švelnūs, žvilgantys ir sveiki. Taip pat šis aliejus skatina plaukų augimą.

Linų sėmenų aliejaus kaukė. Galvos odą ir plaukus įtrinkite linų sėmenų aliejumi, apsukite maistine plėvele ir pašildytu rankšluosčiu ir palaikykite kelias valandas. Praėjus laikui kaukę nuplaukite šampūnu.

Taip pat sėmenų aliejus stabdo plaukų galiukų išsausėjimą ir išsišakojimą. 30 minučių prieš plaukų plovimą ištepkite plaukų galiukus pašildytu aliejumi, po to, kaip įprasta, išplaukite plaukus šampūnu.

Linų sėmenų aliejus nagams

Šis aliejus puikiai tinka ir nagams stiprinti. Nedideliame dubenėlyje pašildykite aliejų ir mirkykite jame nagus apie 20 minučių. Tada nusiplaukite rankas muilu ir patepkite maitinamuoju kremu.

Komentarai

Kolkas klientų komentarų dar nėra..

Komentuoti

Geriausiai parduodamos