Sportuok smagiai: pratimai su gimnastikos kamuoliu

Paskelbta 2014-10-13

  • Sportuok smagiai: pratimai su gimnastikos kamuoliu

Sportuok smagiai: pratimai su gimnastikos kamuoliu

Net neabejoju, kad teko girdėti arba matyti treniruotes su gimnastikos kamuoliu, tačiau ar teko šiuos užsiėmimus išbandyti pačiai?

Gal jau užteks atidėlioti sportavimą, kad nėra laiko ar pinigų sporto klubo abonementui įsigyti? Jums reikia tik gimnastikos kamuolio ir noro! O mes jums siūlome susipažinti su šio sporto nauda ir pateikiame keletą pratimų.

Visų pirma, treniruotis su kamuoliu galima ir namuose, nereikia didelių išlaidų sporto abonementui, aprangai o ir sportuoti galima jums priimtinu metu, nebūtina derintis prie sporto klubo darbo grafiko.

Pratimai su gimnastikos kamuoliu treniruoja daugelį raumenų grupių. Kamuolys yra judanti atrama, todėl treniruojantis reikia ne tik atlikti pratimą, bet ir išlaikyti pusiausvyrą. Tai suteikia treniruotei intensyvumo bei didina giliųjų raumenų darbą. Be viso to, pratimai yra nenuobodūs, smagu mankštintis. Netgi tai daryti galite žiūrėdama mėgstamą televizijos laidą ar serialą.

Mankštintis su gimnastikos kamuoliu yra naudinga, nes stiprinami raumenys, ypač apatiniai ir viršutiniai. Mažinate savo kūno svorį bei gerinate laikyseną. Didėja kūno lankstumas, lavinama pusiausvyra ir judesių koordinacija, ugdoma ištvermė. Ne mažiau svarbu, kad stiprinama širdies ir kraujagyslių sistema.

Treniruotėms su gimnastikos kamuoliu jums reikės:

  • gimnastikos kamuolio;
  • kilimėlio;
  • dviejų hantelių (jeigu neturite, galite naudoti du 0,5 litro talpos vandens buteliukus).

Reikalingas gimnastikos kamuolio dydis pagal žmogaus ūgį:

  • 140 – 160 cm ūgio žmogui reikės 55 cm diametro kamuolio;
  • 160 – 175 cm ūgio žmogui reikės 65 cm diametro kamuolio;
  • 175 – 185 cm ūgio žmogui reikės 75 cm diametro kamuolio;
  • 185 – 200 cm ūgio žmogui reikės 85 cm diametro kamuolio.

Pratimai nėra sudėtingi, tačiau darydamos juos pirmą kartą atlikite atsargiai, neskubėkite, kad išvengtumėte sužalojimų.

 

 

Šoninių raumenų tempimas

Pradinė padėtis:

Sėdima ant kamuolio, kojos plačiai, pilvas įtrauktas, pečiai nuleisti, pilnas padas į grindis, keliai išlaiko apytiksliai 100 laipsnių kampą, nugara tiesi. Būtent šiame pratime nespyruokliuoti. Rankos nuleistos šalia, delnais liečiamas kamuolys.

Judesys:

Vieną ranką leidžiame prieš save žemyn liemens, kitą ranką keliame aukštyn ir lenkiamės, jaučiamas tempimas per visą šoną. Kartoti į kitą pusę.

Kvėpavimas:

Vienodas, tolygus, nesulaikykite kvėpavimo.

Ypatumai:

Atpalaiduoja raumenis po intensyvaus darbo. Šį pratimą galima atlikti ir prieš intensyvią treniruotės dalį, jis paruošia raumenis darbui. O po intensyvios treniruotės dalies atliekant šį pratimą raumenys yra atpalaiduojami.

 

Linija

Pradinė padėtis:

Sėdima ant kamuolio, kojos plačiai, pilvas įtrauktas, pečiai nuleisti, pilnas padas į grindis, keliai išlaiko apytiksliai 100 laipsnių kampą, nugara tiesi. Rankos nuleistos šalia, delnais liečiamas kamuolys.

Judesys:

Spyruokliuojam, vienas – spyruokliuojam pradinėje padėtyje, du – tiesiam ranką ir koją vienu metu (ranka ir koja tiesiamos priešingos), galūnės tiesios. Trys – grįžtam į pradinę padėtį ir spyruokliuojam. Keturi kartojam pratimą kita ranka kita koja.

Kvėpavimas:

Vienodas, tolygus, nesulaikykite kvėpavimo.

Ypatumai:

Atliekant šį pratimą treniruotės metu jis suteikia treniruotei intensyvumo, linksmumo. Atramos taškas tampa dar labiau nestabilesnis, todėl intensyvumas padidėja.

 

Jungimas

  

Pradinė padėtis:

Sėdima ant kamuolio, rankos pakeltos stačiu kampu į šalis (pečiai 90 laipsnių kampu, alkūnės irgi 90 laipsnių kampu) delnai suspausti į kumštį. Kojos plačiai, pilvas įtrauktas, pečiai nuleisti, pilnas padas į grindis, keliai išlaiko apytiksliai 100 laipsnių kampą, nugara tiesi.

Judesys:

Jungiame vieną koją prie kitos kojos, lygiagrečiai jungiame ir rankas. Viską atliekame spyruokliuojant.

Kvėpavimas:

Vienodas, tolygus, nesulaikykite kvėpavimo.

Ypatumai:

Šis pratimas treniruotei suteikia žavesio ir įvairovės.

Komentarai

Kolkas klientų komentarų dar nėra..

Komentuoti

Geriausiai parduodamos