Ar mokame mylėti save?

Paskelbta 2014-09-29

  • Ar mokame mylėti save?

Ar mokame mylėti save?

 

Visos norime mylėti ir būti mylimos. Ieškome meilės, antros pusės ir tikimės, kad tada būsime laimingos. Artimas žmogus iš tiesų į gyvenimą įneša nemažai spalvų, galima kartu tobulėti, mokytis, o kur dar gaunamas švelnumas, dėmesys, laikas leidžiamas kartu... Tačiau meilė kitam, pirmiausia prasideda nuo meilės sau. Mylėti save kartais netgi sudėtingiau nei kitą. Pabandykime paanalizuoti ar mokame mylėti save iš tiesų ar tik sakome, kad mylime, bet iš tiesų su savimi elgiamės bet kaip?

 

Meilę sau reikėtų suvokti kaip pagarbą. Tai toks santykis su savimi, kai savęs neteisiame už kažkokius poelgius, nesistengiame lyginti su kitais, jaučiame harmoniją tarp minčių, jausmų ir veiksmų. Mėgavimasis gyvenimu, supratimas, kad reikia išnaudoti geras progas, galimybes, nešvaistyti laiko tuščiai bei gyventi atsakingai prieš patį save.

 

Kai mylime kitą žmogų, natūralu dėl jo stengtis, jį stebinti ir visaip kitaip rodyti dėmesį. Kad ir paprastas pavyzdys, mylimam žmogui atiduodame viską, kas geriausia, ar ne? Juk padarius vakarienę, įdėsime maistą į gražiausią lėkštę, paserviruosime stalą, nepagailėsime laiko maisto papuošimui. Tačiau ar visada taip pat elgiamės būdamos vienos? Dažnai tenka girdėti ir matyti, kai žmonės sako, kad neverta dėl jo vieno kažko ypatingo gaminti, o kokia dar kalba apie serviravimą. Tokiu elgesiu save lyg ir nuvertiname, kodėl negalėtume ir dėl vienos savęs pasidaryti skaniausios vakarienės, valgyti iš pačių gražiausių indų? Tai juk nesudėtinga, tačiau kartu parodo santykį su pačiu savimi.

 

Meilė sau tai tinkamas rūpestis savimi, kuris susideda iš geros mitybos, sporto ir laiko skirto vien tik sau. Tarp gausybės darbų, veiklų, reikia nepamiršti savęs, skirti laiko sau. Pasirūpinti, kad būtume sočios, nevalgytume bet kokio maisto, kuris papuola, gyventume visapusiškai aktyvų gyvenimą. Kartais taip gera pasidaryti kokį desertą vien tik sau, užsipikyti mėgstamos arbatos ir popietę praleisti vienumoje, žiūrint mėgstamą serialą, skaitant knygą ar žurnalą, ar užsiimant kita mėgstama veikla. Buvimas vienumoje suteikia naujų jėgų, padeda nusiraminti, apgalvoti ir vėliau galima gauta energija dalintis su kitais. O kai būsime laimingos, mylėsime save, nesunku bus pamilti kitą žmogų bei jam mus mylėti.

Komentarai

Kolkas klientų komentarų dar nėra..

Komentuoti

Geriausiai parduodamos