Kaip planuoti savo laiką?

Paskelbta 2014-09-18

  • Kaip planuoti savo laiką?

Kaip planuoti savo laiką?

Štai ir prasidėjo ruduo – mokslo ir darbų metas. Kiekvieną rytą daugelis iš mūsų skubame į darbus, mintyse dėliojamės šios dienos planus ir galvojame: „o kaipgi viską suspėsiu?“. Mokėjimas planuoti savo laiką, yra viena iš sėkmingo žmogaus savybių. Manai, kad to nemoki? Nenusimink! Išmokti planuoti laiką, visai nesunku, tereikia perskaityti šį straipsnį!

1 patarimas: Kiekvieną vakarą, prieš eidama miegoti, pasiimk baltą popieriaus lapą ir padalink į du paragrafus. Viename parašyk „svarbu“, o kitame „nesvarbu“. Toje lapo pusėje, kurioje parašei „svarbu“, susirašyk tos dienos dalykus, kuriuos atlikti tu tikrai privalai (nueiti į darbą, parašyti referatą, nusipirkti suknelę vakarėliui ir panašiai). O kitame surašyk darbus, kuriuos atlikti didelės būtinybės nėra (patikrinti feisbuką, išgerti kavos, parašyti žinutę...). Visuomet su savimi turėk šį lapą ir visų pirma, atlik tuos darbus, kurie yra svarbūs. O jei liks laiko, imkis ir likusių darbų.

2 patarimas:Norint išmokti tinkamai ir gerai planuoti savo laiką, reikia išmokti dar keletą svarbių dalykų. Pirmiausia jūs turite išmokti atsakyti „ne“ tiems žmonėms, kurie trukdo tau atlikti svarbiausius darbus. Šiandien tau reikia eiti į darbo susirinkimą, tačiau draugė prašo eiti kartu apsipirkti? O gal šį vakarą privalai apsilankyti paskaitoje, bet brolis kviečia ateiti į svečius? Nepasiduok gundantiems pasiūlymams! Jei jauti, kad teigiamai atsakydama į tokius pasiūlymus, nespėsi nuveikti to, ką privalai padaryti, nebijok pasakyti „ne“. Tai išmokti yra labai svarbu!

3 patarimas: Sekantis patarimas – itin paprastas ir lengvai įgyvendinimas. Tiesiog nusipirk darbo knygą ir kiekvieną dieną joje susirašyk šios dienos darbus ir planus, kuriuos tau reikia įgyvendinti. Stenkis viską susiplanuoti taip, kad vakare prie kiekvieno darbo atsirastų pliusas, kuris žymi, kad tau pavyko atlikti darbus. Svarbiausia – pirmiausia daryti tai, ką privalai padaryti, o tik po to skirti laiko laisvalaikiui ir susitikimams su draugėmis.

Komentarai

Kolkas klientų komentarų dar nėra..

Komentuoti

Geriausiai parduodamos