4 pagrindinės ir nelaužomos gražios odos taisyklės

Paskelbta 2014-08-27

  • 4 pagrindinės ir nelaužomos gražios odos taisyklės

Tinkamai prižiūrima oda visada spinduliuoja gaiva, ilgai nepraranda elastingumo, todėl ir pirmosios raukšlelės gerokai vėliau pasibeldžia į jūsų duris. Atrodo, kad odos priežiūra yra savaime suprantamas dalykas, tačiau neretai mes sulaužome kelias odos priežiūros taisykles arba jų tiesiog gerai nežinome. Taigi, šiandien aptarkime, ko reikia, kad galėtumėme puikuotis sveika ir spindinčia oda.

  1. Odos valymas – kasdieninis ir būtinas ritualas

Ne paslaptis, kad mes gyvename pakankamai užterštoje aplinkoje: dulkės, smogas ir kiti nešvarumai kiekvieną dieną mums nugula ant veido ir erzina odą: pradeda dygti spuogeliai, atsiranda juodi inkštirai, pigmentinės dėmės ar sutrinka odos drėgmė. Tad, kasdienis odos valymas gerokai palengvina jūsų odos gyvenimą. Tiesa, veido oda gali būti labai kaprizinga ir jautri, todėl svarbu pasirinkti tinkamas odos priežiūros priemones. Muilu plaukite rankas, tačiau jokiu būdu ne veidą, kadangi jis sausina odą, ji tampa šiurkšti ir pradeda šerpetoti. Beje, klysta riebios odos savininkės, kurios galvoja, kad muilas „nuims“ nepatrauklų veido odos blizgesį. Atminkite, kad veido oda turi savisaugos „instinktą“, kai jai ima trūkti drėgmės, ji ima riebaluotis. Specialistai pataria kasdieninei veido odos priežiūrai rinktis tas priemones, kurių sudėtyje yra salicilo rūgšties, ji pakankamai švelni veido odai, tačiau efektyviai kovoja su nešvarumais.

Beje, nepamirškime ir odos pilingo, kosmetologai rekomenduoja jį atlikti 1-2 kartus per savaitę, tačiau kiekvienos iš mūsų oda skirtinga, todėl jei turite itin jautrią, raudonuoti ir spuoguotis linkusią veido odą, šią procedūrą galite atlikti ir rečiau. O geriausia, jei pasikonsultuotumėte su specialistu, kuris patars, kaip tinkamai valyti problemišką veido odą.

  1. Drėkinimas – didžiausias raukšlelių priešas

Saulė, šaltis, vėjas bei dekoratyvinė kosmetika sausina odą, ji praranda elastingumą, todėl pradeda formuotis raukšlelės. Norėdamos to išvengti reguliariai drėkinkite odą: šiltuoju metų sezonu rinkitės vandens pagrindo ir hialurono rūgštimi prisotintą kremą, o štai žiemą odą nuo šalčio apsaugos riebesnis kremas. Jei jūsų oda nėra kaprizinga, jos drėkinimui galite naudoti purškiamą terminį arba mineralizuotą vandenį. Beje, svarbu atminti, kad veido odą reikia drėkinti ne tik iš išorės, bet ir vidaus, todėl svarbu vartoti pakankamai skysčių.

Specialistai yra paskaičiavę, kad 30 kg turi tekti 1 l skysčių per dieną, taigi, jei sveriate 60 kg, turėtumėte išgerti 2 l skysčių, vandens, natūralių sulčių ar nesaldintos arbatos.

  1. Maitinimas – trečia ir būtina sąlyga gražiai odai

Odos maitinimui geriausia rinktis kremus praturtintus alavijų, liaudiškai tariant, alijošiaus ekstraktu, vaisių rūgštimis, dumbliais, kalogenu ar eteriniais aliejais. Svarbu, kad jūsų pasirinkto kremo sudėtyje būtų vitaminų C ir E, nes būtent šie vitaminai puoselėja odą ir neleidžia jai prarasti elastingumo. Beje, maitinamasis kremas paprastai yra „sunkesnis“ už drėkinamąjį, todėl naudokite jį vakare, jei norite dieną džiaugtis pailsėjusia ir pamaitinta oda.

  1. Nepamirškite apsaugos

Faktas: sveikai odai reikia vitamino D, kurio gamybą organizme stimuliuoja saulės spinduliai, tačiau saulės voniomis piktnaudžiauti negalima, ypač kaitriomis vasaros dienomis, kai saulė yra pačiame zenite. Tad, rekomenduojama, kad kremai, emulsijos ar net dekoratyvinė pudra turėtų SPF filtrą, sauganti nuo kenksmingo ultravioletinių spindulių poveikio. Paprastą dieną pakanka SPF 15 filtro, o štai jei keliaujate į paplūdimį, rinkitės stipresnę apsaugą. Beje, nepamirškite saugoti ir akių srities, tam puikiai tiks akiniai nuo saulės.

Visi norime turėti gražią ir sveiką odą, jei laikysimės šių paprastų taisyklių, šis noras išsipildys. Aišku, būna gyvenime situacijų, kai ne visada pavyksta joms nenusižengti, tačiau mažos nuodėmės yra atleistinos, jei jos netampa įpročiu. Sėkmės!

 

 

Komentarai

Kolkas klientų komentarų dar nėra..

Komentuoti

Geriausiai parduodamos