Moterų padėtis visuomenėje

Paskelbta 2014-05-10

  • Moterų padėtis visuomenėje

Dažnai sakoma, kad vyrai visose srityse geresni už moteris. Visuomenėje vyrauja stereotipai, jog vyrai geresni kulinarai, vairuotojai, vadovai ir netgi meilužiai. Moterys taip pat užima svarbią padėtį visuomenėje, tačiau kodėl jos nuvertinamos?

Visų pirma, vyrų požiūris į moteris susiformuoja dar vaikystėje. Tam įtakos turi auklėjimas ir artimoje aplinkoje esančių moterų įvaizdis. Vyrauja nuomonė, jog augdami berniukai lygiuojasi į tėvą. Toks požiūris dažnai yra teisingas, tačiau motinos vaidmuo taip pat svarbus. Jei moteris išmintinga, gabi ir rūpestinga, gali būti, kad jos vaikai tikėsis, jog visos moterys yra tokios ir užaugę gerbs jas. Vaikų auklėjimas turi milžinišką įtaką žmogaus vystymuisi.

Kitas dalykas, lemiantis vyrų požiūrį į moteris – išsilavinimas bei darbas. Įdomu būtų sužinoti, kiek moterų visame pasaulyje paaukoja savo karjerą ir svajones norėdamos sukurti namų jaukumą ir suteikti šeimai džiaugsmo, rūpintis ja. Dažnam vyrui atrodo, kad vaikų auklėjimas, skalbimas, lyginimas ir kiti buitiniai darbai nereikalauja daug pastangų ir laiko, todėl moteris visą dieną gali dykinėti namuose. Dažniausiai taip mano vyrai, kurie niekada nesirūpino namais, todėl nežino, ką tai reiškia. Bėgant laikui, vyras pradeda menkinti, smerkti moterį, kurios pastangos lieka neįvertintos. Vyrai iškelia save aukščiau, nes savo darbus laiko svarbesniais už moters. Yra sakoma, kad moters atliekami buitiniai darbai tampa pastebimi tik tuomet, kai yra neatlikti. Vienintelis būdas tai pakeisti – įtraukti vyrą į namų gyvenimą, kad jis suprastų, jog moteris, būdama namuose, dirba nemažiau už jį.

Dar vienas aspektas, kuris lemia vyrų požiūrį į moteris – moterų elgesys. Gebėjimas atskleisti geriausias savo savybes – talentas. Moterys gali pačios susikurti norimą įvaizdį, bet reikia nepersistengti ir įvertinti savo galimybes. Moterys neturėtų pamiršti, kad visuomet vertinamos ne kalbos, o atlikti darbai. Geriausias būdas sugriauti mitą, kad moterys nieko nesugeba – būti savimi ir įrodyti, jog vyrai be moterų daugelyje sričių yra bejėgiai. Tik savo jėgomis tikinti moteris gali parodyti, jog visuomenės sukurti stereotipai nevisuomet teisingi.

Rekomenduojamos prekės:

Komentarai

Kolkas klientų komentarų dar nėra..

Komentuoti

Geriausiai parduodamos