Gražioms kojytėms – kojų mankšta!

Paskelbta 2014-07-04

  • Gražioms kojytėms – kojų mankšta!

Vasara – metas, kai iš pačių giliausių spintų kampelių būna ištrauki šortukai, suknelės ir sijonai. Laikotarpis, kai ilgas kelnes keičiame į trumpas. Tačiau daugelis moterų skundžiasi savo kojų storumu ar stangrumu ir dėl to, šių dalykų atsisako. Tokiu atveju, į pagalbą ateina kojų mankšta!

KOKIOJE PATALPOJE REIKIA ATLIKTI KOJŲ MANKŠTĄ?
Kojų mankštą galima atlikti bet kokioje patalpoje - namuose, lauke, sporto klube, salėje ir pan. Svarbu tai, jog vietoje, kurioje atlikinėsite šią mankštą, aplinkui nebūtų smailių daiktų, į kuriuos galėtumėte susimušti. Patalpa turi būti erdvi, išvėdinta.

KOKIAIS DRABUŽIAIS REIKIA VILKĖTI, ATLIKINĖJANT KOJŲ MANKŠTĄ?
Savaime suprantama, kad sportuojant reikia vilkėti patogią, sportišką, nevaržančią judesių aprangą. Specialistai rekomenduoja vilkėti sportinę liemenėlę ir laisvesnes sportines kelnes, - tai patogūs ir mankštai tinkantys drabužiai. 

KOKIA NAUDĄ MUMS TEIKIA KOJŲ MANKŠTA? 

Atlikinėdami kojų mankštą, jūs sustiprinsite savo kojytes, padarysite jas stangresnes, lieknesnes ir žinoma, gražesnes! 

 

PRATIMAI: 

 

  1. Pradinė padėtis - kojos plačiau, pilvukas įtrauktas, kulnai prispausti prie žemės.  Tupiame ir kelius išvedame į priekį. (10 k.)
  2. Nugarą laikome tiesiai, rankos prie šono.  Labai lėtai tupiame žemyn - įkvėpiame, į viršų - iškvepiame.  (10 k.)
  3. Rankas ištiesiame į priekį, nugara tiesi. Tupiame žemyn ir į priekį. (20 k.)
  4. Kojos plačiai, pilvukas įtrauktas, pečiai nuleisti. Iš lėto tupiame žemyn, suskaičiuojame iki dviejų - įkvėpiame, ir kylame į viršų - iškvėpiame.  (15 k.)
  5. Kojos pečių plotyje, kulnai prispausti, pilvo presas įtrauktas, pečius nuleidžiame.   Tupiame - įkvėpiame, stojame - iškvėpiame. Darome pritūpimus. (3 x 15) 
  6. Kojos pastatome plačiai ir pradedame iš lėto bėgti. Iš pradžių - lengvai, paskui tempą greitiname. Palengva rankas ištiesiame į šalis ir į viršų. (15-20 s.)
  7. Atsistojame, pečius nuleidžiame, rankas suneriame, krūtinė į priekį. Darome lėtai - dešinę koją atvedame atgal ir tupiame žemyn. Kylame į viršų ir pristatome koją į pradinę padėtį. Tą patį padarome su kita koja. (10 k.) 
  8. Pradinė padėtis, išlieka tokia pat, kaip ir pratime nr. 7. Tuomet ištiesiame vieną koją į vieną pusę, kitą į kitą pusę. Lengvai pasilenkiame į priekį. ir grįžtame. Rankas vedame palei žemę  ir ištiesiame į viršų. Tada atsistojame ant vienos kojos ir laikome penkias sekundes. Grįžtame į pradinę padėtį. (15 k.) 
  9. Svorį perkeliame ant kairės kojos, rankytę iškeliame į viršų ir iš lėto keliame koją. Pakeliame ir leidžiame žemyn. Tempą iš lėto greitiname. (15 k.) 

 

KOJŲ VONELĖS: 
Jeigu sportas nėra jūsų draugas, turime jums dar vieną pasiūlymą - kojų vonelės!

Žolelių vonia:
Sumaišykite lygiomis dalimis ramunėles, mėtas ir beržų lapus. 100 g mišinio užpilkite 1l vandens, palaikykite 1 valandą. Tada įpilkite karšto vandens – kad vonelė taptų maloniai šilta, - ir mirkykite kojas 10 minučių.

Druskos vonia: 
Į vonelę galima įpilti jūros druskos. Ji padeda įveikti kojų tinimą, atsipalaiduoti. 5-10 minučių pamirkykite kojas vėsaus vandens vonelėje su druska, o tada žnaibymu pamasažuokite iš apačios į viršų.

 

 

Komentarai

Kolkas klientų komentarų dar nėra..

Komentuoti

Geriausiai parduodamos