Sveikų plaukų link...

Paskelbta 2014-07-01

  • Sveikų plaukų link...

Kiekviena mergina svajoja apie ilgus, sveikus, žvilgančius plaukus. Daug kas nori juos turėti, tačiau pasiseka nedaugeliui. Daugelis apie tai tik tesvajoja, o dėl savo svajonių piršto nė nepajudina. Ar žinai, kad turėti sveikus plaukus gali kiekviena moteris? Tau tereikia žinoti keletą sveikų ir gražių plaukų paslapčių!

PRIEMONIŲ PASIRINKIMAS

Ar ir tu nuėjusi į kosmetikos parduotuvę bei pamačiusi skaniai kvepiantį šampūną, susigundai ir jį nusiperki? To daryti nederėtų, kadangi dermatologai pataria vengti šampūnų ir balzamų, kuriuose gausu dažiklių ir kvapniųjų medžiagų. Prieš pirkdama šampūną visuomet atkreipk dėmesį į etiketes ir jų sudėtis. Specialistai pataria rinktis šampūnus, kurie atitiktų tavo plaukų tipą. Jei tavo plaukai dažnai riebaluojasi, rinkis šampūną skirtą riebiems plaukams. Jei plaukai pleiskanojasi, rinkis plaukų priemones nuo pleiskanų. Atkreipk dėmesį ar šampūno sudėtyje yra vitaminų, keratino, proteinų ir augalinių aliejų. Šios medžiagos plaukams yra ypatingai naudingos. Taip pat patariama nenaudoti „du viename“ (2 in 1) šampūnų, kadangi jie gali stipriai pakenkti tavo plaukams. Nepamiršk naudoti ir balzamų, nes jie plaukams suteikia žvilgesio, mažina plaukų elektrinimąsi, suteikia gyvybingumo.

PLAUKŲ TRINKIMAS

Atrodo, kad plaukų trinkimas yra lengvas, pastangų ir žinių nereikalaujantis dalykas. Bet jeigu ir tu taip manai, vadinasi, smarkiai klysti. Apie teisingą plaukų plovimą taipogi reikia žinoti keletą svarbių dalykų. Turbūt ir tu esu girdėjusi, kad plaukų jokiu būdu negalima trinkti kiekvieną dieną. Tai mitas! Jei tavo plaukai smarkiai riebaluojasi, greitai praranda žvilgesį, nieko nebijodama gali plauti juos kasdieną. Prieš pradėdama galvos plovimo procesą, būtinai iššukuok plaukus! Taip ne tik palengvinsi plovimą, bet ir išjudinsi visus susikaupusius nešvarumus. Visų pirma, plaukus reikia gerai sušlapinti, o tik tuomet pilti šampūną. Šampūną tolygiai paskirstykite ant visų plaukų ir sukamaisiais judesiais masažuokite galvą. Plaukus nuplaukite drungnu (jokiu būdu ne karštu!) vandeniu. Plaukų trinkimo procesą patariama atlikti reguliariai.

MAITINAMOSIOS KAUKĖS

Maitinamosios plaukų kaukės taip pat padeda turėti sveikus ir išpuoselėtus plaukus. Jų galima įsigyti bet kurioje kosmetikos prekių parduotuvėje, tačiau kaukės iš parduotuvių lentynų nedaro stebuklų. Kaukes plaukams geriausia yra pasidaryti namų sąlygomis, iš pačių paprasčiausių produktų. Tuomet plaukai bus ne tik gražūs, bet ir sveiki! Mes tau patariame plaukų kaukes darytis iš pačių veiksmingiausių produktų: banano, medaus, kiaušinio, alyvuogių aliejaus ir avokado. Pavyzdžiui, 6 valgomuosius šaukštelius alyvuogių aliejaus sumaišyk su 4 šaukšteliais medaus ir šiek tiek palik, kad medus aptirptų. Tuomet kaukę tolygiai paskirstyk ant plaukų ir po 15 minučių nuplauk. Interneto ir knygųplatybėse gali rasti daugiau maitinamųjų kaukių receptų.

PLAUKŲ DŽIOVINIMAS

Apie teisingą plaukų džiovinimą, kaip ir apie trinkimą, reikia žinoti keletą svarbių ir naudingų dalykų, norint turėti sveikus ir dailius plaukus. Labai svarbu niekuomet nedžiovinti visiškai šlapių plaukų. Plaukus džiovinti reikia tuomet, kai jie yra drėgni, o ne žliaugiantys. Tad po plovimo, švelniai nušluostyk juos rankšluosčiu. Specialistai plaukus pataria džiovinti nuolat keičiant putimo kryptį, kadangi džiovintuvui pučiant tik į vieną vietą, galvos oda gali būti pažeista. Džiovinant plaukus nereikia nustatyti didžiausio karščio ir apsisukimų greičio, nes tai taipogi gali pakenkti tavo galvos odai ir plaukams. Svarbiausia atminti, kad pats geriausias plaukų džiovinimo būdas yra leisti plaukams išdžiūti patiems!

SVEIKA MITYBA

Jei laikysiesi griežtos dietos ar valgysi daug saldumynų, o tavo mitybos racione nebus nei vaisių, nei daržovių – sveikų ir gražių plaukų nesitikėk! Sveikas gyvenimo būdas turi didelę įtaką tavo plaukų augimui ir žvilgesiui, todėl labai svarbu valgyti sveiką maistą, kuriame galima rasti naudingų medžiagų. Pavyzdžiui, morkos, kuriose gausu vitamino A. Morkos paspartina plaukų augimą, gerina plaukų ir galvos odos būklę. Taip pat reikėtų valgyti daug riešutų (migdolų, graikinių, anakardžio), kiaušinių, špinatų ir brokolių, pupelių. Derėtų neužmiršti ir lašišos, kurioje yra daug vitaminų ir geležies.

REAGULIARUS KIRPIMAS

Kad plaukai nuo aplink mus vykstančių veiksnių nebūtų pažeisti, jų galiukus, bent po 1 cm reikėtų reguliariai pakirpti. Todėl nepamiršk kas 1-2 mėnesius apsilankyti kirpykloje. Reaguliarus plaukų kirpimas tikrai nepadės greičiau augti plaukams, tačiau jis suteiks jiems gyvybingumo ir žvilgesio. Plaukai atrodys gražūs ir sveiki, tad jei tokius nori turėti ir tu – neužmiršk šios itin svarbios taisyklės!

FAKTAI IR MITAI APIE PLAUKŲ PRIEŽIŪRĄ

Faktas: Dėl suaktyvėjusių plaukų liaukų plaukai pasidaro riebesni.

Mitas: Plaukai, kurie yra labai dažnai šukuojami, auga greičiau.

Faktas: Pleiskanos yra estetinė problema, o ne odos liga.

Mitas: Pats geriausias būdas natūraliai pašviesinti plaukus – būti saulėje.

Faktas: Plaukų šukavimas iš apačios į viršų kenkia plauko odelei.

Mitas: Pleiskanomis įmanoma užsikrėsti nuo kito žmogaus.

Faktas: Galvos plaukai per mėnesį paauga maždaug 1 cm.

Mitas: Plaukų negalima trinkti kiekvieną dieną.

Faktas: Plaukai greičiau auga vasarą, o žiemą – lėčiau.

Mitas: Kasdienis stresas turi įtakos plaukų slinkimui.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentarai

Kolkas klientų komentarų dar nėra..

Komentuoti

Geriausiai parduodamos