Kur kreiptis, patyrus smurtą šeimoje?

Paskelbta 2014-05-22

  • Kur kreiptis, patyrus smurtą šeimoje?

Smurtas šeimoje – gana plačiai paplitęs reiškinys. Pagal atliktas apklausas galime spręsti, kad daugelis moterų tai patyrusios, užsisklendžia savyje ir niekam apie tai nepasakoja. Vienos to gėdijasi, kitos tiesiog bijo kur nors kreiptis. Ir visgi, moteriai patyrusiai smurtą, reikia nieko nelaukiant kreiptis pagalbos, nes kartais delsti gali būti pavojinga. O kurgi galima kreiptis? Skaityk ir sužinok!

POLICIJA

Pats geriausias pasirinkimas, moterims patyrusioms smurtą šeimoje – kreiptis į policiją. Policijos tarnybos dirba kiekvieną dieną, visa parą, todėl skubi pagalba čia yra visuomet teikiama. Be jokios abejonės, policija tau gali padėti, net ir patiriant smurtą. Paskambinus bendruoju pagalbos numeriu 112, polcijos darbuotojai gali atvykti į tavo namus ir nutraukti smurtinius veiksmus, pradėti ikiteisminį tyrimą ir informuoti apie artimiausius specializuotos pagalbos centrus.

PAGALBOS MOTERIMS LINIJA

Jei patyrei smurtą ar prievartą šeimoje, esi pažeminta, užgauliojama ir mušama ar netgi verčiama daryti tai, ko nenori – gali kreiptis į nemokamą, emocinę pagalbą visoms Lietuvos moterims teikiančią tarnybą “Pagalbos moterims linija”. Čia dirbanti savanorių komanda tave išklausys, patars ir suteiks kitokią pagalbą, kurios tuo metu tau reikės. Su šia pagalbos tarnyba gali susisiekti nemokamu numeriu 880066366, kiekvieną dieną nuo 10.00 iki 21.00 valandos.

MOTERŲ KRIZIŲ CENTRAS

Beveik kiekviename mieste galima rasti tokias įmones, kaip moterų krizių centrai, teikiančias pagalbą moterims. Į moterų krizių centrą galima kreiptis patyrus tiek psichologinį, tiek fizinį smurtą, norint gauti vertingų patarimų ar trokštančiai būti išklausytai. Šiuose centruose įprastai pagalbą teikia psichologai, teisininkai, socialiniai darbuotojai, problemų konsultantai. Taipogi moterų krizių centras tau gali suteikti laikiną prieglobstį, konsultavimą telefonu ir nemokamą apsilankymą moterų diskusijose ar kituose renginiuose.

TEISINĖS PAGALBOS KONSULTACIJA

Jei ginčą ir smurtą šeimoje nori išspręsti taikiai, be teismo pagalbos, kreipkis į teisinės pagalbos tarnybas. Šios tarnybos suteiks visiškai nemokamą teisinę informaciją ir konsultaciją, kuri padės ginčus išspręsti ne teismo tvarka. Nemokamą teisinę pagalbą moterims, patyrusioms smurtą, galima suteikti nuėjus į šios įmonės tarnybas arba paskambinus savo miesto teisinės pagalbos telefono numeriu.

Komentarai

Kolkas klientų komentarų dar nėra..

Komentuoti

Geriausiai parduodamos